Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych

Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe podczas pożaru są szczególnie narażone na uszkodzenia, związane jest to z tym, że podczas pożaru temperatura wzrasta w bardzo szybkim tempie, a stal traci swoje właściwości. W sytuacji kryzysowej, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo i życie człowieka należy zapewnić możliwe najdłuższy czas, w którym będzie możliwe przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej. W tym celu stosuje się zabezpieczenia przeciwpożarowe poszczególnych elementów konstrukcji budynku. Odpowiednio zabezpieczone elementy konstrukcji stalowej zwiększają bezpieczeństwo ludzi przebywających w danym budynku.

Rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych konstrukcji stalowych

W Polsce i na świecie występują trzy rodzaje zabezpieczeń konstrukcji stalowych, wszystkie trzy posiadamy w naszej ofercie. Pierwszym rozwiązaniem są natryski ogniochronne, które są bardzo efektywne i bezinwazyjne, dodatkowo nie obciążają konstrukcji nośnej. Aplikacja takich natrysków jest szybka i łatwa dzięki specjalnym pompom natryskowym, natryski dopasowują się do każdego kształtu i zapewniają maksymalną szczelność. Drugim zabezpieczeniem, którym dysponujemy są farby pęczniejące. Farby nie tylko są skuteczne ale również są rozwiązaniem bardzo estetycznym. Zastosowanie farb pęczniejących pozwala przy pomocy niewielkiej grubości powłoki zabezpieczyć konstrukcje stalowe. Oparte na procesach chemicznych gwarantują nawet 5cm izolacji ogniowej elementów stalowych. Farby są odporne na pękanie, ścieranie czy zabrudzenia ale przede wszystkim nie są toksyczne, dzięki czemu są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Trzecim rodzajem zabezpieczeń są zabudowy z płyt ogniochronnych. Płyty ogniochronne coraz częściej stosowane są zamiast płyt OSB w budownictwie. Płytami z łatwością można zabudować profile stalowe, zabudować i wykończyć ściany, sufity i podłogi. Dzięki ich strukturze nie tylko maksymalnie podniesiesz zabezpieczenia przeciwpożarowe w budynku ale też z łatwością go wykończysz, ponieważ płyty są do tego przystosowane.

Jakie zabezpieczenie konstrukcji stalowych wybrać?

Masz wątpliwości jakie zabezpieczenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami a nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie i dopasują idealne dla Ciebie rozwiązanie. Oferujemy każdy możliwy sposób zabezpieczeń konstrukcji stalowych na terenie Rzeszowa, Podkarpacia oraz całego kraju.

Wybierając nasze usługi masz gwarancje kompleksowej, profesjonalnej pomocy.