Dźwiękowy system ostrzegawczy – DSO

Dźwiękowy system ostrzegawczy

Planując budowę budynku gospodarczego o dużej powierzchni powinieneś mieć na uwadze odpowiedni system ostrzegawczy. W Polsce, wymagany jest dźwiękowy system ostrzegawczy, zwłaszcza w dużych budynkach m. in. handlowych, salach widowiskowych i sportowych, kinach i teatrach, szpitalach itp. Jeśli planujesz taką inwestycję w Rzeszowie lub okolicach po system ostrzegawczy zwróć się do nas.

Jak działa dźwiękowy system ostrzegawczy?

Wielu ludzi kojarzy system dźwiękowy z popularnymi syrenami, jest to przestarzały system akustyczny, obecnie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra MSWiA dźwiękowy system ostrzegawczy jest wymagany w budynkach użyteczności publicznej. DSO od syren różni się tym, że używa komunikatów głosowych, które są zrozumiałe dla wszystkich, DSO odznacza się wysokim współczynnikiem zrozumiałości mowy. Dzięki temu dźwiękowy system ostrzegawczy zapobiega wybuchowi paniki, ponieważ ludzie postępują zgodnie z jego instrukcjami. DSO przekazuje informacje o rodzaju zagrożenia, sposobie postępowania, drogach ucieczki. W skład takiego systemu wchodzą głośniki, które instaluje się w każdym pomieszczeniu, w którym będą przebywać ludzie, wzmacniacze mocy, kontrolery sytemu. Cały system posiada zasilanie awaryjne, dzięki czemu zadziała nawet przy braku prądu. W razie potrzeby prowadzenia akcji przez strażaka do systemu dołączana jest specjalnie do tego przygotowana klawiatura i mikrofon. Najważniejsze jest to, że taki system jest w pełni automatyczny, komunikaty nadawane są przez komputer, a dodatkowo DSO wyposażony jest w funkcję samo kontrolowania. Funkcja ta oznacza, że każda awaria jest zgłaszana on-line do głównego kontrolera, komunikaty o usterkach wysyłane są do administratora systemu, dzięki czemu mogą być szybko wyeliminowane. Dodatkowo DSO może być używany do transmitowania reklam, nadawania muzyki w tle i nie utrudni to jego działania w przypadku sytuacji zagrożenia.

Zainstaluj DSO w swoim budynku

Chcesz by Twój budynek był bezpieczny i stale monitorowany? Zamów dźwiękowy system ostrzegawczy u nas a tak właśnie będzie. Instalacją takiego systemu zajmą się profesjonaliści, dzięki czemu masz pewność, że zostanie to zrobione zgodnie z przepisami. Nasi eksperci doradzą Ci na każdym etapie i odpowiedzą na wszystkie pytania. Nie czekaj i zainstaluj DSO u siebie.