Badanie hydrantów wewnętrznych

Badanie hydrantów wewnętrznych jest obowiązkiem

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo w swoich budynkach, zainstalowanie systemów przeciwpożarowych to nie wszystko. Równie ważne są montowane w pomieszczeniach wewnętrzne hydranty. Obowiązek badań hydrantów wewnętrznych wynika z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych, które mówi, że przeglądy hydrantów należy wykonywać w okresie ustalonym przez producenta, ale nie rzadziej niż raz w roku.

Badanie hydrantów wewnętrznych w Rzeszowie

Nasza firma zajmuje się kompleksowym badaniem hydrantów wewnętrznych na terenie Rzeszowa i okolic. Wybierając nasze usługi zapewniasz sobie profesjonalną obsługę i szczegółowe badanie hydrantów. Przeprowadzenie takich badań pozwala na przeprowadzenie sprawniejszej akcji gaśniczej. Dzięki naszym ekspertom możesz uniknąć nieprawidłowości w działaniu hydrantów w Twoich budynkach. Niejednokrotnie spotykamy się z nieprawidłowo podłączonymi hydrantami, brakiem prądownicy lub nawet węża, które są obowiązkowymi elementami hydrantów. Korzystając z naszych usług unikniesz takich potknięć i zagwarantujesz sobie i innym bezpieczeństwo w razie pożaru.

Działający hydrant to bezpieczny budynek

Należy pamiętać, że przeglądu hydrantów może dokonać tylko posiadający odpowiedni sprzęt i uprawnienia specjalista. To właśnie znajdziesz u nas. Nasi eksperci sprawdzą stan techniczny i działanie poszczególnych części hydrantów, zaczynając na szafie hydrantowej, przez zawory, zwijadła, aż po węże i prądownice. Podczas kontroli sprawdzane są też przewody rurowe, które zasilają wodę, dokonujemy pomiary wydajności poboru wody i ciśnienia. Po gotowym przeglądzie zostanie wystawiony protokół przeglądu, który zawiera datę przeglądu, wyniki wszystkich testów, wykaz i datę wymienionych części, datę następnego przeglądu. Sam hydrant zostanie pozostawiony w stanie gotowym do użycia i oznaczony etykietą SPRAWDZONY lub USZKODZONY. Wszystkie te badania zostaną przeprowadzone zgodnie z wymogami, przez wykwalifikowanych specjalistów, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo osób, które codziennie znajdują się w danym budynku.